Březen v podání Cloud 9 Institute

Březen v podání Cloud 9 Institute
8. březen, Mezinárodní den žen – den, kdy víc než jindy vnímáme sílu ženského elementu. Naštěstí si význam žen uvědomují stále častěji i firmy, které chtějí svým zaměstnankyním ukázat, že si jejich práce skutečně váží.

Díky takovým společnostem jsme měli možnost uspořádat v letošním roce hned několik březnových akcí určených právě pro ženy.


Začali jsme v brněnské pobočce firmy SAP Labs, kde jsme ráno zpříjemnili všem ženám na míru šitou zdravou snídaní, po které na ně čekal seminář Ženský a mužský element v komunikaci. „Žen je v IT stále málo, takže si je u nás hýčkáme. Když jsme přemýšleli, co speciálního bychom pro ně mohli nachystat, Mezinárodní den žen se přímo nabízel,“ říká HR konzultantka Radka Hlaváčová. Dámy si čas věnovaný pouze jim užily a konečně měly zase příležitost potkat se, vyměnit si zkušenosti a dobře se pobavit.

Říkáte si, jak je asi těžké, „protlačit“ podobnou akci u vedení společnosti? Radka Hlaváčová na to má jasnou odpověď: „Ani trochu. Náš generální ředitel je tématu diverzity velmi nakloněn a navíc podporuje neotřelé nápady, takže oslava MDŽ bude i nadále patřit k našim každoročním aktivitám.“


Následující dny jsme se nešetřili. Na téměř opačných koncích republiky jsme uspořádali další akce. V životem pulzující Praze jsme ženám společnosti ČPP dopřáli čas jen pro sebe na dvou seminářích s tématy: Ženský a mužský element v komunikaci a Vztahy jsou naše zrcadlo. Velice milým zpestřením byla i přítomnosti několika mužů, kteří projevili o semináře zájem. 


Svým ženám v Lutíně u Prostějova zpříjemnila ráno také společnost Edwards Vacuum. Na dámy už ráno čekala snídaně a interaktivní přednáška Co nám říkají naše chutě. „S tímto skvělým nápadem přišel Cloud 9 Institute a my jsme ani minutu neváhali. Dalším z impulzů pro něco speciálního bylo naše letošní 100 leté výročí,“ říká Aneta Hurníková, Employer Branding Specialist z Edwards Vacuum. Skvělou atmosféru celého rána provázely úsměvy dam. „Rozhodně plánujeme další aktivity tohoto typu,“ dodává Aneta.


Takto vypadal náš březen. Věnován byl ženám a ženské energii. Ne jinak tomu bude příští rok a my vám opět přineseme reportáž z terénu nejen sem na web, ale také na náš Facebookový a Instagramový účet. Děkujeme všem našim partnerům za důvěru.