Den s těžaři v MND

Den s těžaři v MND

O dni stráveném s těžaři se rozhodla napsat zakladatelka Cloud 9 Institutu Markéta G. Tichá. Co nás pobavilo a co naopak překvapilo ve firmě, která se začíná věnovat nadstavbovým well-being aktivitám?

Přípravy na Den zdraví začínají

První pocity z přípravy dne zdraví v MND? Velká zodpovědnost. První dojem z těžařské společnosti? V MND mají zaměstnanci různé benefity, ale že by někdy na vlastní kůži na pracovišti vyzkoušeli zdravé občerstvení, seminář prevence stresu nebo třeba měření zraku optometristou? Takovou akci budou mít vůbec poprvé. Proto ta již zmíněná zodpovědnost.

Nepředstavujte si ovšem, že jsme se vydali na těžební věž. Přestože by jistě akce ála piknik mohla sklidit úspěch, událost se konala v sídle MND a.s. v Hodoníně, kde nepracují jen muži, ale i velká spousta žen.

Jak se to tedy celé odehrálo?

Vezmu to popořadě:
03:30 budíček a vstávání do studeného rána
04:30 start cesty z Brna do Hodonína
05:30 příjezd do MND

Na místě jsme se sešly s kolegyněmi Karlou, Blankou a Renčou, se kterými jsme společně chystaly a zdobily občerstvení připravené speciálně pro dnešní den (vše čerstvé a sezónní) – zelnou polévku, žitné chlebíky s pomazánkami, jablečné a zelné záviny, rýžovou kaši s oříšky a další a další dobroty. Začátek občerstvení byl ohlášen na 7:00, nicméně ještě před sedmou se již někteří zvědaví zaměstnanci začali zajímat o to, co jsme pro ně přichystaly. To je dobře - o jídle se tvrdí, že je stmelovacím prvkem společností.

 

Nálet kobylek? To spíš průvod stydlínů.

Na základě zkušeností z jiných firem jsme předpokládaly, že se zájemci na jídlo vrhnou doslova jako kobylky. V MND byla ale jiná, pro nás úsměvná atmosféra. Snad proto, že takovou akci ještě nezažili, bylo na lidech vidět, jak jsou nervózní a stydí se cokoliv ochutnat. Všimly jsme si i zaměstnanců stojících na schodech, kteří po nás zvědavě pokukovali, ale báli se k nám přijít. Naše zdravé stoly však měly strategickou polohu hned u vstupu do budovy, takže nás nikdo nemohl minout. A tak jsme zapojily své komunikační zbraně a zaměstnance aktivně lanařily, aby něco dobrého ochutnali. U stolů se nakonec protočilo okolo 80 z nich a mám pocit, že si na dobrotách všichni pochutnali. Zároveň se mohli zeptat na výživová doporučení našich výživových poradkyň a tak v principu nešlo jen o to se najíst.

Oči, tuky, seminář…

Po zdravé ochutnávce následovaly další aktivity. Nadační fond Dar zraku na místě kontroloval oči. O vyšetření byl opravdu enormní zájem. Optometrista Martin si dokonce zkrátil obědovou pauzu, aby mohl „odbavit“ všechny zájemce. Výživovou poradkyni Karlu jsme pro změnu zase co nejdřív „vyhnaly“ od cateringových stolů, aby mohla zaměstnancům měřit BMI a věnovat se individuálnímu výživovému poradenství. Poslední aktivitu, kterou jsme pro zaměstnance připravily, zajišťovala Jana Demjanová. S více než dvaceti zaměstnanci MND Jana pohovořila o základních pilířích zdravého životního stylu. Na semináři panovala velmi uvolněná atmosféra. Lidé se nebáli ptát a sdílet své zkušenosti. To vždy považuji za velký úspěch při jakémkoliv semináři.

 

Pochvaly a konec zvonec

Moc mě potěšilo, že už v průběhu Dne zdraví chodili zaměstnanci na HR oddělení a akci chválili. Doufám, že si během Dne zdraví každý našel aktivitu, která ho bavila a potěšila. V 16:00 odbyl pomyslný gong a historicky první Den zdraví v MND byl u konce. Jdeme si odpočinout, ale ne na dlouho. Již brzy vyrážíme do další firmy rozšiřovat povědomí o možnostech spokojenějšího žití. A to nás těší! Třeba příště budeme u vás? :)

S úsměvem, M.G.T.