Nevšední inspirace pod taktovkou Cloud 9

Nevšední inspirace pod taktovkou Cloud 9
V Cloud 9 Institute nově pomáháme pečovat o well-being zaměstnanců skrze zážitkové besedy. Cílem besed je dopřát zaměstnancům čas na zklidnění, který využijí k načerpání energie a informací od inspirativních osobností.

Jednu takovou besedu za sebou mají například zaměstnanci brněnské společnosti SAP Labs, kteří měli jedinečnou příležitost dozvědět se během dvou hodin, co znamenají pojmy well-being a work-life balance pro takového profesionála, jakým je triatlet Petr Vabroušek.

„Spousta kolegů jsou zapálení sportovci, proto byl Petr Vabroušek jasná volba. Navíc je to osobnost, umí motivovat, je vtipný, má nadhled a jeho příběh je plný zajímavých okamžiků a překonaných překážek," komentovala besedu Radka Hlaváčová, Operations Officer ze SAP Labs Brno. Na 60 lidí se mohlo v pracovní zářijové pondělí těšit na příhody a zážitky z jeho cest a závodění. Celou besedou provázela zakladatelka Cloud 9 Institute Markéta G. Tichá, která svými dotazy odkryla osobnost profesionálního sportovce i pro úplné laiky.

Zpomalit tempo vytížených manažerek a manažerů a dopřát jim prostor k odpočinku, tak by se dal popsat cíl, s jakým jsme pořádali druhou zážitkovou besedu pro tým zaměstnanců pracující v České pojišťovně. Nejprve se slova chopila Markéta G. Tichá s workshopem na téma work-life balance a techniky odbourání stresu, během kterého se zúčastnění naučili například základní meditační techniky, které mohou využít v každodenním životě. „Česká pojišťovna stojí aktuálně na prahu historické události – sloučení s pojišťovnou Generali. S tím bude souviset samozřejmě i řada výzev pro obchodní službu, i proto jsme zvolili téma work-life balance jako efektivní nástroj práce s motivací a energií zaměstnanců,“ popisuje volbu semináře Daniela Hamplová, Manažerka řízení pobočkové sítě České pojišťovny.

Po úvodním programu promluvila o svém životě a kariérních úskalích byznysmenka Margareta Křížová. Velký důraz přitom kladla na význam hodnot, komunikace a jejich vlivu na fungující vztahy. „Margareta, její aura, charisma a zkušenosti nejen z podnikatelského prostředí, byly pro mé kolegy motivační. Beseda byla v každém případě moc úspěšná, kolegové ji vnímali jako inspirativní pohlazení, což jsem přesně tak i zamýšlela, mise tedy splněna,“ doplňuje Daniela Hamplová.

Zážitkové besedy svým netradičním pojetím skvěle posilují mentální pohodu zaměstnanců. Ti tak mohou dopřát vytržení z každodenních povinností a skrze zajímavé osobnosti načerpat novou energii a inspiraci. A to vše s jedním jediným záměrem – zhluboka se nadechnout, zpomalit a dopřát si chvíli v dobré společnosti.