STORIES 2019: den, který patřil ženám

STORIES 2019: den, který patřil ženám
Co se stane, když do jednoho sálu posadíte na 8 hodin 50 žen? Atmosféra plná pozitivní energie, inspirace a sdílení. 21. květen patřil konferenci STORIES       a příběhům, které dokazují, že ne vždy je vše, jak se na první pohled může zdát.

Není náhoda, že zakladatelku Cloud 9 Institute Markétu G. Tichou přirovnávají ke katalyzátoru. Její nápad a k tomu neutuchající zápal a nadšení celého cloudího týmu letos vyvrcholily celodenní konferencí pro ženy s podtitulem STORIES: „Sh*t happens, aneb co když se věci zdánlivě nedaří“.

To už tak bývá – někdo zaseje semínko s nápadem, člověk se ani nenaděje a rázem stojí v zaplněném sále před ženami, které netrpělivě čekají na den plný inspirace. Přesně tak by se dal popsat začátek vůbec první konference pro ženy na vedoucích postech pod taktovkou týmu Cloud 9 Institute. 

Příjemnou náladu v sále na brněnském Zelném trhu doprovázely úsměvy přítomných dam, které se rozhodly věnovat úterní 21. květnový den sobě a svému rozvoji. Nutno podotknout, že atmosféru celé události opravdu neodolatelným způsobem podtrhlo vynikající občerstvení od Celdových rozmarů.

Ve velmi přátelském duchu se nesl již počáteční networking, kdy se od stolů ozýval smích a u nejednoho z nich se sešly dámy, které se mnohdy dlouhé roky neviděly a setkaly se náhodou právě v tento den na této akci.


A protože člověk v životě, bez ohledu na příčinu, občas klopýtne, podělily se na konferenci o své příběhy a zkušenosti čtyři inspirativní ženy, které zúčastněným dámám dodaly odvahu bojovat za své sny, ale také jim připomněly, jak důležité je umět přijímat to, co pro ně život čas od času nachystá.

Jako první odhalila svůj příběh Eva Lavičková (Infinit). Tři osudoví muži, kteří ovlivnili její životní cestu zcela odlišným způsobem. Nejdůležitější poselství od „první dámy“ by se pak dalo shrnout slovy: „nežádala jsem, aby tito muži do mého života vstoupili, přesto jsem ráda, že tomu tak bylo a je“.

Další host konference zcela rozzářil svou energií celou místnost – Martina Kokeny (IBM) na sebe strhla pozornost hned první větou. Úspěšná manažerka, matka a manželka – tři zcela odlišné role, ve kterých Martina dokázala díky své zarputilosti najít ideální harmonii. Její příběh ukázal, jak je důležité vytrvat a dívat se na život i zkušenost vždy z více úhlů pohledu.

Po dopolední části a osvěžujícím obědě na terase s výhledem na brněnské pamětihodnosti roztleskal osazenstvo konference Skyey gospel. Svým pozitivně nabitým repertoárem rozhýbal nejednu ze zúčastněných žen.

Třetí host – Margareta Křížová, doslova přitančila do řečnického křesla za doprovodu světového hitu Pharella Williamse Happy. Po několika sekundách bylo jasné, že právě tento hit krásně charakterizuje Margaretu a její temperament. O svém životním příběhu promluvila v kontextu několika významných událostí – seznámení se s manželem a okamžik, kdy potkala svou business partnerku. Opravdu inspirativně mluvila Margareta o aroganci: „nemějte strach z arogantních lidí, arogantní jsou často ti, kteří akorát maskují vlastní strach a pocit nejistoty“.


Poslední se po boku moderátorky Veroniky Poláčkové usadila jiná známá moderátorka Adela Vinczeová (Banášová), která svou upřímnou povahou hned několikrát rozesmála všechny přítomné dámy. Její vyprávění protínala jedna hlavní myšlenka a sice: jak důležité je přijímat věci takové, jaké ve skutečnosti jsou, protože bez toho se člověk neposune dál. Adela promluvila o svých zkušenostech skrze významné milníky ve svém pracovním i osobním životě. Díky své přirozenosti naplnila sál odlehčenou a přátelskou atmosférou.

A protože měly zúčastněné ženy hlavu plnou dotazů, čekala na závěr konference i panelová diskuze, v rámci které padalo množství zajímavých otázek „na tělo“. Mezi nejskloňovanější slova pařily: time management, motivace, odolnost a prevence vyhoření.

Den utekl jako voda a tak nezbývalo, než poděkovat všem dámám za účast a ocenit čtyři výjimečné řečnice jak jinak než květinou. Každá z přítomných účastnic si odnesla krásné dárečky od partnerů konference Oborové zdravotní pojišťovny, společností Sonnentor a Infinit. A jak jsme slíbily na konci, rozhodně to není poslední akce a doufáme, že se uvidíme i v příštím roce.


    

Celou fotogalerii si můžete prohlédnout zde: http://bit.ly/STORIES2019FOTO