Rozhovor s Antonínem Červeným - praktikem Tradiční čínské medicíny

Rozhovor s Antonínem Červeným - praktikem Tradiční čínské medicíny

Se svým hlavním oborem - Tradiční čínské medicíny, má již přes 20 let vhled také do léčitelství a energetické medicíny. Jeho skromnost spojená s obrovským přehledem v psychosomatice, propojení orgánů a emočních příčin nemocí, vám hned v první chvíli dokážou, že jde o odborníka na pravém místě.

Přinášíme vám první část rozhovoru Markéty Tiché s Antonínem Červeným. Věříme, že vám opět přinese zajímavý vhled do života dalšího z odborníků Cloud 9 Institute.

Markéta: Kdy jsi poznal, že bys chtěl léčit druhé?

Antonín: Už jako malý kluk jsem měl vizi být lékařem. Bohužel se můj život odvíjel jinak a kvůli nevoli ze strany minulého politického režimu, jsem nemohl medicínu studovat. Vystudoval jsem tedy strojní inženýrství na VUT v Brně, kterému se ale již dlouhou dobu vůbec nevěnuji.
Myšlenka léčit lidi se znovu vrátila až v roce 1988, kdy jsem potkal v Brně skupinu úžasných léčitelů. Setkávání se s nimi a debaty o smyslu života, duchovnosti a jiném mi úplně změnily můj dosavadní světonázor.

Markéta: Jaká byla cesta za Tvým snem? Bylo vždy vše jednoduché?
Antonín: I přes "nepřízeň osudu" mi připadá, že cesta v podstatě byla jednoduchá – nic nebylo na sílu, vše se odvíjelo tak, jak mělo. Přece dnes se medicíně věnuji. Možná jsem tu západní opravdu neměl vystudovat.

Markéta: Zažil jsi nějaká úskalí?
Antonín
: Bude to znít zvláštně, ale asi ne. Nebo alespoň ne taková, která by mně nějak zásadně utkvěla v paměti.

Markéta: Co jsi pro naplnění svého snu musel udělat?
Antonín: Úplně zpočátku vzdát se zajímavého zaměstnání a vrhnout se do nejistoty. Nejtěžší asi pak bylo 4-leté studium Tradiční čínské medicíny na TČM Institutu v Praze, proti kterému bylo VUT strojní „procházkou růžovým sadem“.

Markéta: Co bys poradil ostatním, kteří zažívají úskalí? Co mají udělat?
Antonín: Mít motivaci a jít za svým cílem, nenechat se zviklat počátečními nebo dílčími neúspěchy.

Markéta: Co Ti v poslední době udělalo opravdu velkou radost?
Antonín: Já žiji z malých radostí, na opravdu velkou radost si v tuto chvíli nevzpomínám.

 

>Pokračování příště... Druhou část rozhovoru na téma "Tradiční čínská medicína" vám přineseme již brzy. Sledujte naše stránky.

Chcete se k Antonínovi přihlásit na konzultaci? Klikněte zde -->>

 

Rozhovor vedla Markéta Tichá - Zakladatelka Cloud 9 Institute, poradkyně v osobním rozoji.