A co když svou intuici neslyším?

A co když svou intuici neslyším?

A co když svou intuici prostě neslyším? Co s tím, když jsme se za léta svého života naučili ignorovat svou intuici - svůj instinkt? Co s tím můžeme udělat, abychom opět nalezli svůj šestý smysl?

Podívejme se na to od základu. Jaký je vlastně vztah mezi myslí a duší? Existuje jednoduchá rovnice:
MOZEK = MYSL = RACIO
SRDCE = DUŠE = INTUICE

 
Škola, rodinné prostředí, přátelé, práce - ti všichni nás většinou učí používat mozek. Od malička do sebe hrneme informace počínaje historickými událostmi a konče fyzikálními zákony. Někde během této cesty ale postupně opouštíme to, s čím jsme se jako malé děti narodili - intuici - instinkty.
 

Naše dětství

 
Učíme se o Napoleonských válkách a většina z nás si nepamatuje ani to, o co při nich šlo, natož abychom si pamatovali přesná data. Intuitivní učení by na rozdíl od toho vypadalo třeba tak, že bychom podnikli výlet do Slavkova u Brna a během výkladu o historii místa bychom nasáli atmosféru, kterou toto místo vyzařuje. Příběhy, emoce, pocity, atmosféra, energie - to vše se nám do paměti zaryje mnohem více než suchá data.

 

Dospívání

Z malých dětí se pak postupně stáváme dospívajícími osobnostmi v racionálním světě, kde intuice dostává na frak. Možná znáte: "Synku, kytara tě neuživí, raději běž na práva." A takových rozhovorů denně probíhají tisíce. Intuice říká "běž na konzervatoř", ale on ten život dospěláků přece vyžaduje rozum, ne? A tak intuici ignorujeme a zanášíme ji informacemi z racionálního světa dospěláků.
 

Svět dospělých

 
A tak si tak plujeme velkým světem racionálních rozhodnutí, až najednou zjistíme, že intuici - své instinkty - už vlastně vůbec neslyšíme. A nastává ona otázka - "Co se stalo, že ji neslyším?" A ta odpověď je výše - prostě jsme svou intuici příliš dlouho ignorovali. Příliš moc prostoru a času jsme dávali svému rozumu, až jsme zapomněli naslouchat srdci. Ale pořád ještě žijeme!!! Pořád je čas to změnit. Nemějte pocit provinění, že najednou chcete od života něco jiného, než co vám doteď "vnucovalo" okolí a životní situace. Budeme-li všichni žít podle toho, co chceme a bude-li se za vším skrývat dobrý úmysl, pak život bude krásnější. Nejste sobečtí, pokud se chcete mít dobře. Není snad nejvyšším plánem, aby všichni na Zemi byli šťastní?
 

Změna ve dvou krocích


Krok 1 - Utište svou mysl
Neustálý tok myšlenek, který vám proudí hlavou, napomáhá ke zmatku. Když ale myšlenky utišíte, pomalu ale jistě začnete slyšet svůj vnitřní hlas. Jak utišíte myšlenky? Jakákoliv aktivita, která vám pomáhá se soustředit na jedinou věc - meditace, četba, procházka v lese, běhání, sporty všeobecně. K nejefektivnějšímu utišení mysli dochází při meditaci. Proto se o ní neustále mluví. Ale ne všichni mají odvahu to zkusit. Nevzdávejte to, i kdyby to mělo vzít delší dobu, než jste předpokládali - pokud jste desítky let nechávali mysl mluvit, asi ji nezvládnete utišit za jeden den.
 
Krok 2 - Začněte naslouchat srdci
Začněte více naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Nebojte se ho vyslyšet. Mějte odvahu se podle něj zachovat. Jako malé děti jsme dělali vše intuitivně - i vylézt na strom nebyl problém. Jako dospělí máme spoustu racionálních zábran, které říkají, proč bychom na strom lézt neměli. Ale co když to je právě ono? Když stojíte u stromu a říkáte si, jak byste na něj rádi zkusili vylézt, tak to prostě udělejte. Stejně je to se vším. Chtěli byste začít s meditací, ale nevíte jak? Nevadí, najděte si lektora. Chtějí vaše děti studovat něco, co se vám nezdá perspektivní? Možná je na čase jim dát důvěru, že se rozhodnou správně samy za sebe. Chtěli byste se naučit malovat, ale myslíte si, že už jste na to moc staří? Chcete někoho pozvat na rande, ale bojíte se odmítnutí? Mějte prostě jen více odvahy a méně strachu. Začněte naslouchat své intuici a dělejte to, co byste chtěli dělat. Ne to, co vám říká rozum, vaše rodina či přátelé. Protože až budete umírat, to hlavní, čeho budete litovat, je, že jste nežili podle svých představ. Že jste neměli odvahu zkusit žít své sny. Že jste život odžili, ale neprožili.


Chcete si domluvit osobní konzultaci? Klikněte zde --> Mám zájem o konzultaci v osobním rozvoji.
 
Autor: Markéta Tichá, MSc. - Učitel a poradce v pozitivním myšlení