Láska je o pocitech

Láska je o pocitech

Možná to znáte... Zamilujete se do někoho, kdo vůbec není váš typ. Alespoň zdánlivě ne. Váš seznam vlastností a toho, jak má váš vysněný partner vypadat, se najednou rozplyne.

(For English version scroll down)

Postupně si s radostí pročítám poslední vydání anglické verze časopisu Psychologies a jsem nadšena. Taková dávka pozitivní energie se hned tak v časopisu nevidí. :) Tedy pokud nepočítáte časopisy o bydlení.

Tak jsem třeba narazila na článek o službě "Project Love", což je 30 denní online kurz o lásce a jak najít toho správného do páru. Pozor!!! Začíná se ale láskou k sobě - tzn. jak mít prvně rádi sami sebe a pak získat tu pravou lásku.

Zakroužkovala jsem si část textu, která souvisí se zákonem přitažlivosti - “Buďte otevření”.
“Často spolu ve šťastném vztahu skončí lidé, kteří by si na začátku vůbec nedokázali představit, že by jejich protějšek mohl být jejich typ. Takže zapomeňte na svůj dlouhý seznam o tom, jaký by váš protějšek měl být - jak by měl vypadat, jaké by měl mít koníčky a jakou má práci. Místo toho se soustřeďte na to, jak byste se se svým partnerem chtěli ve vztahu cítit. Pocity/emoce by měly být vašimi průvodci.”

A na to já říkám “Amen”. Je to tak. I já to znám. Můj vysněný ideál krásy byl vždy vysoký, tmavé hnědé vlasy a hnědé oči. Vy, co znáte mého partnera, asi víte, že ani jedno z toho nesplňuje. :) Ale na svém seznamu jsem měla obrovskou kolonku toho, jak bych si přála se ve vztahu se svou vysněnou láskou cítit. A řeknu vám, tato kolonka se splnila na 150%.

I Zákon přitažlivosti nám říká, že myšlenka je fajn, ale dokud k ní nemáme přiřazenu emoci, tak je to pořád jen myšlenka/informace. A tak i při hledání té pravé lásky si nejen napište seznam toho, jak by měl(a) vypadat, ale hlavně, jak se vedle nich chcete cítit. Jaký je váš společný život? Jak se cítíte teď, když svou vysněnou lásku máte? :)

Hodně lásky nejen na Valentýna vám přeje, M.T.


I’m happy to be reading through the latest issue of the English version of Psychologies magazine and I’m really excited. So much positive energy in one magazine!! :) Well, unless you read the “Home design” magazines.

While reading through I found an article about the “Project Love” project, which is a 30 days online course about love and how to find the right partner and be ready for love. Mind you!!! It all starts with self-love first - you have to love yourself first to then be able to find your true love.

I circled one particular part of the article which has much in common with the so called “Law of Attraction” - it’s called “Be Open”.
“Often couples in happy relationship have ended up with people they’d never have imagined would be their type. So ditch your long shopping list of what you’re looking for in a partner - what he looks like, what his interests are, his job. Instead, focus on how you want to feel in a realationship and let that be your guide.”

And to that I say “Amen”. It really is so. 
I know it myself. My dream partner vision has always been - a tall, dark hair and dark eyes. Well, those of you who happen to know my partner know that he is non of it. :) But I also always had a long list of how I'd wish to feel in a relationship with my dream partner. And here I can say it has come true on 150%.

Even the Law of Attraction tells us that a thought is fine, but without an emotion it has no power. It is still just a thought/information. And so when you’re looking for the right Love for yourself, not only write the list about how they should look like, but mainly write how you’d like to feel with them. How does your life together  look? How do you feel now you are with your dream partner? :)

I wish a lot of Love to all of you not only on Valentine's Day, M.T.

 


Článek pro vás napsala naše Zakladatelka a poradkyně v osobním rozvoji Markéta Tichá.
This article was written by Marketa Ticha - Cloud 9 Institute Founder and Personal Growth Advisor.Chcete se k Markétě přihlásit na konzultaci? // Interested in a consulting session with Marketa?


For English consulting sessions please send us an email to marketa@cloud9institute.cz