Moc myšlenky - nový český film

Moc myšlenky - nový český film

Motivačních a inspirativních filmů je spousta, ale možná vás zajímá, jak to vypadá v našich podmínkách. Tento film vám ukáže hmatatelnější příklady, jak pracovat se sebou i svými myšlenkovými programy.

První myšlenka o filmu "Moc myšlenky" napadla režiséra filmu Jaromíra Kučeru před necelými 2 roky. Tou dobou začal přemýšlet nad tím, že by rád natočil snímek, který na čistě českém a slovenském prostředí ukáže zákoutí lidské mysli a lidského jednání.
 

Začátek cesty

V dubnu 2014 se proto sešel s Markétou Tichou, aby spolu zkusili dát dohromady koncept filmu. Slovo dalo slovo a vznikl v našich podmínkách unikátní film, na kterém se podíleli nejen známé osobnosti, ale také lidé úspěšní v jiných oborech, na které není veřejně tak vidět.

Základní linie filmu je inspirována životním příběhem českého podnikatele Michala Macháče. Ten se v podstatě ze dne na den ocitl v situaci, kdy mu zkrachovalo podnikání, selhalo manželství a začali se od něj odvracet přátelé. Na pomyslném dně si říkal, že už to možná v tomto životě raději ukončí. Až mu něco našeptalo, že má dál bojovat... A zde začíná hra mysli - co je to úspěch a jak překonat neúspěch?

 

Osobnosti ve filmu

Ve filmu promlouvají známé i méně známé osobnosti, které na svých vlastních příbězích ukazují důležitost pozitivní mysli a hlavně konkrétních akcí, které člověk v životě musí udělat, aby byl spokojený. Nestačí totiž jen pozitivně myslet, musíme k tomu vyvinout nějakou konkrétní akci - nějaký krok k naplnění naší vize.

Mezi osobnostmi, které ve filmu promlouvají jsou třeba Petr Casanova - zakladatel FirstClass magazínu, Lenka Prchalová - vůdčí žena společnosti Mary Kay pro ČR a SR, Margareta Křížová - investorka z pořadu Den D České televize a další. Každý si zde najde svého hrdinu a každý nakonec zjistí, že je hrdinou svého vlastního života.

 

Premiéra v Brně

Film se poprvé pro veřejnost promítal v Brně dne 18. února 2016. Premiéra měla velký úspěch. Vždyť kapacita musela být nafouknuta ze 150 na 200 osob a ani tak se na všechny zájemce nedostalo! 

     

Nešlo jen o promítání filmu, ale také o diskuzi s osobnostmi a následnou afterparty s přispěním slovenského rappera Suverena, který je také jednou z osobností filmu. Prostě skvělá společenská akce, jak se patří.
 

Přesah filmu

Filmem jako takovým to ale teprve začíná! Velký ohlas, který vzbuzuje, se na projektu projevuje již teď. Autoři filmu přemýšlí nad jeho rozšířením do škol a firem. Inspirace a pozitivní mysl je potřeba všude. Plánují se promítání a besedy v různých městech. Natáčet chtějí osudy "obyčejných neobyčejných" lidí, kteří si v životě také prošli těžkou situací, ale podařilo se jim ji překonat. Každý osud je inspirativní!
 

Inspirujte sebe i druhé

A tak chcete-li sobě nebo někomu blízkému udělat radost, určitě neváhejte a objednejte si DVD nebo online přístup k filmu. Podpoříte tak rozšíření projektu a také tvorbu filmu Moc myšlenky 2, který již teď má obrysy velice zajímavého díla. Více informací vám brzy přineseme i zde.

Takže neváhejte, objednávejte a inspirujte sebe i druhé! Stojí to za to!

Projekt můžete sledovat na:
Webu: www.mocmyslenky.cz
Facebooku: www.facebook.com/Mocmyslenky
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCbrjLO8bvmGLpXWPKCZ5tGA