Nekonečný potenciál

Nekonečný potenciál

Všichni ti, kteří vám budou tvrdit, že je něco nemožné, jsou jen omezeni svými vlastními přesvědčeními. Mějte s nimi proto trpělivost a nevěřte všemu, co říkají.

Protože to, že neexistují limity, poznáme ve chvíli, kdy opravdu uvěříme, že cokoliv je možné - je jen na vás, kdy tomu vy sami uvěříte. Uvěřit = cítit to každou buňkou svého těla. A to není vždy jednoduché.
 

Někdy se totiž stane, že se našim snům jiní lidé smějí. Že nevěří v naše schopnosti. Ba co více - najednou my sami nevěříme vlastním schopnostem. Najednou ani my nevěříme, že opravdu cokoliv je možné. Ale nevěšte hlavu - ještě není pozdě. Pořád je čas to změnit. Vy všichni máte ve svých rukou (hlavách) nekonečný potenciál, kterým můžete disponovat.

 

Smějí se? Nevěří? Nemáte podporu? No a co?

Následující příběhy vám ukáží, že opravdu cokoliv je možné.

Možná znáte jméno Wrightovi - bratři, kteří oficiálně stojí za prvním letadlem. Ale kdo z vás ví, že ani jeden z nich neměl na konstruování letadel vzdělání? Že oba milovali cyklistiku a rozhodli se, že sestrojí létající kolo, čímž dali základ dnešním letadlům? A přestože za sebou měli nespočet neúspěšných pokusů, nevzdali to. Věděli, že lidé stejně jako ptáci mohou vzlétnout.

Když v roce 1975 Bill Gates spoluzaložil společnost Microsoft, spousta nedůvěřivců odmítala jeho názor, že jednou bude počítač v každé domácnosti. Sami ale dnes vidíme, že počítač je opravdu ve skoro každé domácnosti vypělého světa. A u počítačů jsme se nezastavili.

Alexander Fleming přispěl v roce 1928 svým objevem penicilinu k tomu, že nemoci, které se předtím zdály být nevyléčitelné, jsou dnes běžně léčené. Takže pokud se něčemu říkalo "nevyléčitelné", knihy se musely přepsat.

Další a další miliony podobných příběhů nám dokazují, že stačí víra v sebe sama a svůj nápad a vůle to nevzdat, i když se úspěch hned nedostaví a můžete dokázat naprosto cokoliv. Lidský potenciál totiž nezná hranic.

 

Změna myšlení a emocí

Pokud opravdu existuje nekonečno možností - nekonečný potenciál, pak musíme být bezmezně (nekonečně) této myšlence otevřeni. Nestačí jen říkat, že tomu věříme. My to musíme cítit v kostech. A cítit to v kostech znamená, že podle toho také žijeme.

Nikdy se neomezujte jen na možnosti a řešení, která sami dokážete vymyslet. Věřte, že někde existuje možnost, na kterou jste ani nepomysleli a je velká pravděpodobnost, že právě tak se váš sen uskuteční.

Co vám mohu poradit? Ať už chcete v životě dosáhnout čehokoliv, důvěřujte vyššímu principu, který nad námi drží ochrannou ruku. Důvěřujte jeho nekonečnému potenciálu. Věřte, že i když právě teď nevidíte řešení, tak díky otevřenosti, dostanete brzy odpovědi na své otázky a budete vědět, jak a co udělat. Zůstaňte otevřeni nekonečným možnostem - tímto způsobem začnete plně uskutečňovat všechny své sny.

 

Všechno je to o energii

V angličtině existuje sousloví "Where focus goes, energy flows". V češtině by to znamenalo "Na co se soustředíme, tam energie plyne". Jen si musíme uvědomit, jaký druh energie.

To, s jakou energií totiž vstupujeme do jakékoliv situace ve svém životě, rozhodne o našich výsledcích. Jsme-li unavení, naštvaní, letargičtí, nic se nám nechce, tak přesně takovou energii dostaneme zpět - ze všeho a od všech. Naše práce bude únavná, lidé okolo nás budou naštvaní a letargičtí. Nic se nebude dařit.

Samozřejmě čas od času si všichni z nás potřebují odpočinout, ale pozor! Pozor, abyste větší část svého života jen "neodpočívali". Ono totiž není čas ztrácet čas. Takže se přestaňte strachovat, chyťte příležitost kolem ramen a vykročte vstříc svému nekonečnému potenciálu.

Najděte v sobě tu osobu, která v ničem nevidí problém a je rozhodnutá si tento život užít, nejen ho přežít.

 

Autorka: Markéta Tichá, MSc. - Učitel a poradce v pozitivním myšlení

Úvodní foto: Endless River, Pavel Gabzdyl