Rozhovor s Markétou Tichou - zakladatelkou Cloud 9 Institute

Rozhovor s Markétou Tichou - zakladatelkou Cloud 9 Institute

Ať už hledáte odborníka, který vám pomůže s odbouráním stresu a nebo někoho, kdo vám za pomoci různých úkolů pomůže s hledáním životního poslání, nemusíte hledat dál. Portfolio, které Markéta Tichá obsáhne je samozřejmě mnohem širší, ale jedno je jisté - hledáte-li vnitřní klid a pozitivně smýšlejícího člověka, pak jste na správné adrese.

Jaká tedy byla Markétina cesta za životním posláním? Čím vším si v životě prošla a jak se dostala k oboru, který teď rozvíjí?

Otázka: Kdy jsi poznala, že bys chtěla pracovat s lidmi? Pomáhat jim s jejich osobním rozvojem?
Markéta: Celkem brzy. Přestože jsem z podstaty introvert, ráda komunikuji s lidmi. Už na gymnáziu jsem si říkala, že chci lidem nějak pomáhat. No a úplně jasné to bylo ve druhém ročníku na vysoké škole, kde jsme měli obor Koučování. Tam jsem věděla, že tudy povede má cesta. Ta se v průběhu desetiletí malinko zaklikatila a upravila - dnes nejsem koučem, ale poradcem v osobním rozoji. Jen koučování mě nenaplňovalo, mám ráda vhled i do jiných oborů, jako tomu je teď v Cloud 9 Institute.

Otázka: Co jsi pro naplnění svého snu musela udělat?
Markéta: Je to už 10 let, co se věnuji tématu osobního rozvoje a určitě největší vliv na mě měl roční kurz od kanadského kouče a myslitele Boba Proctora, který jsem absolvovala v roce 2012. Od té doby se neustále sebevzdělávám, jsem knihomol. Hltám vše od energetické medicíny, přes duchovní literaturu, pozitivní psychologii až po literaturu úspěchu. Něco už seplo, něco teprve sepne - snad. :) Také mě baví rozpravy s kolegy z jiných oborů a to, že každý v podstatě mluvíme o tom samém, jen ve svém jazyku. Jsem analytik a ráda lidem předávám informace v co nejpochopitelnější verzi a spojování oborů je často složité - a to mě baví.

Otázka: Jaká byla cesta za Tvým snem? Bylo vždy vše jednoduché?
Markéta: 
Já jsem životem proplouvala tak jaksi klidně. Bez problémů. Dobře jsem se učila, vycházela s lidmi, komunikovala a brala život jako jednu velkou lekci, za což jsem vždy byla vděčná. Nikdy mi nepřišlo, že bych se musela přetrhnout, aby něco vyšlo. Všechno tak jaksi zaklaplo do sebe. V 17 letech jsem si sama zařídila au pair pobyt v Londýně - tehdy ještě telefonická a nebo online komunikace s Českem nebyla tak vyspělá. Dnes si říkám, že jsem byla opravdu Nebojsa. A tato vlastnost mi asi zůstala.

Otázka: Co je zajímavé na osobním rozvoji? Jsou nějaká úskalí?
Markéta: Osobní rozvoj již z podstaty těchto slov vyjadřuje, že i ten, kdo o něm učí, by jej měl praktikovat. Dnes už nestačí, že se naučíte jednu techniku v osobním rozvoji. Dnes musíte mít přehled. Číst nejen novodobou ale i starší literaturu. Udělat si sami obrázek a všechno na sobě zkoušet. Protože doporučovat něco, co jste si nevyzkoušeli, je jako když neplavec učí plavat neplavce. Úskalím v tomto oboru může být, že takzvaných odborníků je hodně a lidé, kteří v něm začínají, neví, kde začít a jak to uchopit. Pak je důležité najít konkrétního odborníka, který vám může být vzorem.


Otázka: Co bys poradila ostatním, kteří zažívají úskalí? Co mají udělat?
Markéta: Neztrácejte energii a smysl pro humor. Jakmile se do něčeho vrhnete, nevzdávejte to při prvním neúspěchu. Rychle se vzchopte a běžte dál. Každý zažíváme neúspěch. Ale není to vůbec o tom, co se ve vašem životě děje, ale jak na danou situaci zareagujete. A pokaždé, když si nebude tím, co děláte, jisti, tak se vraťte k podstatě věci "Proč to dělám?".

Otázka: Co Ti v poslední době udělalo opravdu velkou radost?
Markéta: Opravdu větší a větší radost mám z Institutu. Tvrdá práce se začíná vyplácet a my máme více a více spokojených klientů, kterým jsme dokázali zpříjemnit život. A o to jde - spokojenější lidé = spokojenější planeta.

 

>Pokračování příště... Druhou část rozhovoru na téma "Osobní rozvoj" vám přineseme již brzy. Sledujte naše stránky.

Chcete se k Markétě přihlásit na konzultaci? Klikněte zde -->>