Rozhovor s Janou Demjanovou - odbornicí na psychologii odívání

Rozhovor s Janou Demjanovou - odbornicí na psychologii odívání

Upřímnost, skromnost, pokora a láska. Tak bych mohla charakterizovat Janu. Je opravdu velmi zajímavou a unikátní osobností na poli psychologie odívání. Přinášíme vám první část rozhovoru, tentokrát na téma "Otázky ze života".

Když jsem se s Janou seznámila, měla jsem pocit, jako bychom se znaly již dlouho. Mám štěstí, že si do života jaksi umím přitáhnout své spřízněné duše a tou Jana určitě je. Než jsem se rozhodla jí nabídnout spolupráci, sama jsem si její služby osobně vyzkoušela.

Natolik jsem z nich doteď nadšená, že jsem jí neváhala spolupráci nabídnout. A mám radost, že ji přijala. Protože odívání je každodenní součástí našich životů a je škoda, že mu více nerozumíme.

Pojďme se blíže podívat na Janu a její příběh. Co ji v životě potkalo a jak se dívá ona na oblast odívání. Markéta: Kdy jsi poznala, že součástí Tvého životního poslání je poradit lidem v oblasti odívání?
Jana
Už jako malá holka jsem moc ráda pozorovala lidi a jejich vzhled a představovala jsem si, kdo se skrývá v jakých šatech. Doma jsem si kreslila své vlastní návrhy oděvů pro své kamarádky a vnímala, že je každá jinou osobností a proto každé sluší něco jiného. Ale o tom, že se to stane mou profesí jsem začala uvažovat ve svých 28 letech,kdy jsem potkala několik spřízněných duší, které mě v tom velice podporovaly.

Markéta: Co jsi pro naplnění svého snu musela udělat?
Jana
V prvé řadě jsem se vzdělávala a vzdělávala. V psychologii, historii a významu odívání, udělala jsem si kurzy barvového poradenství, kurzy léčení barvami, kurzy typologie osobnosti, vizážistické kurzy atd.

Pracovat jsem začala doma ve svém pokoji, kam jsem zvala své známé a první nadšené klientky. Poté jsem si pronajala a zařídila jednu místnost v domě své kamarádky. Osud mi přál a potkala jsem šikovné ženy, které se staly mými spolupracovnicemi a založila jsem Studio Schick.


Markéta: Jaká byla cesta za Tvým snem?
Jana
Pro naplnění svého snu jsem musela udělat především něco sama se sebou a svými vlastními omezeními. Překonat nesouhlas některých mých blízkých, kteří se nestačili divit, čím že se to chci živit. A především překonat svou vrozenou nízkou sebedůvěru, ostych a neprůbojnost.

Markéta: Zažila jsi nějaká úskalí?
Jana
Má cesta byla kupodivu hladká a rovná jako nově postavená dálnice. Ráda říkám, že mě "tam Nahoře" mají rádi a posílají mi naproti úžasné lidi, kteří mě podporují a pomáhají mi.

Ale pak přišla zkouška v podobě mé přítelkyně, nejbližší spolupracovnice a společnice. Přišla jsem o své Studio a spolu s ním i o víru, že by se mi mohlo ještě někdy v podnikání dařit. Trvalo mi několik let, než jsem znovu našla  odvahu pustit se do podnikání v oblasti "odívání duší". Nesmírně mi v tom pomohlo absolvování Akademie pro podnikatelky pořádané Svazem podnikatelek České republiky, o. s.

Markéta: Co bys poradila ostatním, kteří zažívají úskalí? Co mají udělat?
Jana
Nejsem si jistá, zda jsem pro rady ta pravá, ale zkusím se podělit o to, co pomohlo mně.
Hodně mi pomáhá vizualizace mého snu. Mám ve svém pokoji svůj Vision board (vizualizační tabuli) a s ním neustále pracuji. No a když se právě vše úplně nedaří, připomínám si svůj Sen.
A když se hodně nedaří - nezůstávejte na to sami, nebojte se požádat o pomoc. Kupodivu jsou kolem lidé, kteří jsou rádi, že pro vás mohou něco dobrého udělat.
Pro mě je nejdůležitější nejen věřit svému snu, ale také zůstávat otevřená, vnímavá a naslouchající a přijímat fakt, že život je neustálý pohyb a proměna a mění se svět, naše sny i my sami.


Markéta: Co Ti v poslední době udělalo opravdu velkou radost?
Jana: Můj život je spjatý s lidmi a setkávání s nimi je pro mě tou největší radostí. Například setkání s tebou a tvými báječnými kolegyněmi dává mému životu nový směr a smysl. Nádherné pro mě bylo nedávné setkání s čínskou zpěvačkou Feng Yun Song a s váženou a mnoha lidmi milovanou Jiřinou Prekopovou.

Velice cenná jsou pro mě také pravidelná setkávání s mou učitelkou metody The work, Ravit Mond. Radostí mě naplňuje to, že můžu svou prací přispět k radosti a spokojenosti druhých. A když vidím, jak někteří při odchodu z mé poradny září, radostí se přímo vznáším.

 

>Pokračování příště...

Chcete se k Janě přihlásit na konzultaci? Klikněte zde -->>

 

Rozhovor vedla Markéta Tichá - Zakladatelka Cloud 9 Institute, poradkyně v osobním rozoji.

Druhou část rozhovoru s Janou Demjanovou si můžete přečíst zde.