Detoxikace organizmu - sezónní image nebo součást života?

Detoxikace organizmu - sezónní image nebo součást života?

O detoxikaci v poslední době slyšíme často. Kdekdo okolo nás pije jen zeleninové a ovocné šťávy, jí zázračné pilulky, vynechává maso a mléko a čistí své tělo stravou. Je detoxikace jen módním výstřelkem nebo má opravdu něco do sebe? Přečtěte si názor nutriční poradkyně Karly Večeřové.

"Ahoj, dnes jsem začala jarní detox. Piji jen zeleninové šťávy a vodu. Hlavně žádný cukr a bílá mouka – to je smrt. No a taky mléčné výrobky nesmím... A po měsíci se odměním pořádným pohárem a vínkem."Takto podobně se často baví ženy nejen u nás v Brně, ale možná kdekoli jinde po světě. Jedna skupina lidí detoxikaci organismu odsuzuje. Mají pocit, že není potřeba a že se jedná o jakousi image a módní nutriční výstřelek. Druhá strana se zarytě detoxikuje jednou za rok, půlrok, čtvrtrok nebo každý měsíc.

Kde najít zdravou rovnováhu?

Můj pocit i zkušenosti mi říkají, že vše je o přístupu. Detoxikace organismu jednoduše patří do našeho života, do našich těl, buněk i do naší mysli. Tělo svou očistu provádí dennodenně a není to žádný módní výstřelek. Ovšem myslet si, že regulovanou detoxikací organismu pomocí zázračných bylinek, pilulek či šťáv pomůžu svému tělu nastálo, je nedomyšlené.

Není to jen o jídle

Detoxikace je zbavení organismu toxinů a škodlivin způsobených životním stylem. Myslím tím nejen nesprávnou stravou, ale i environmentálními vlivy, stresem, metabolickým odpadem a nevhodnou kombinací potravin a emocí, které mohou vzniknout  nahromaděním nezpracovaných myšlenek v organismu člověka.

Detoxikace je ochranný systém těla. A očista se týká nejen těla, ale i duševní stránky člověka. Patří k prozření a vývoji člověka. Chcete li konečně najít střed mezi krajnostmi, začněte se na sebe koukat jak po stránce tělesné, tak po stránce duchovní. A detoxikaci nazvěte „srdnatě se starat o sebe samého“. Dávat svému tělu pravou stravu a dávat svému nitru zkušenosti. Ty, jak víte, nejsou dobré nebo špatné. Ty prostě jsou.

A jaká je ta pravá strava? To je téma na další článek :)

 Článek pro vás zpracovala naše nutriční poradkyně Karla Večeřová.

Chcete se ke Karle přihlásit na konzultaci?
Klikněte zde -->>