Jíme, abychom žili nebo žijeme, abychom jedli?

Jíme, abychom žili nebo žijeme, abychom jedli?

Možná to bude znít poněkud zvláštně, ale jaký vztah máte k jídlu? A jaký vztah máte sami k sobě z hlediska jídla? Možná odpovíte, že skvělý - že jíte rádi a hodně. To ovšem neznamená, že váš vztah k jídlu je skvělý. Právě naopak.

Jde o to, jaké potraviny si vybíráte k jídlu, jakou myšlenku svému stravování dáváte a jak se u jídla cítíte. Chcete vůbec vědět, co jíte? Chcete vědět, zdali jíte potraviny a jídla, která vám prospívají? Nebo raději nad svým stravováním přivíráte oči, protože "ono to přece všechno tak dobře chutná"?
 

Jak často myslíte na jídlo?


Možná jste se v životě také někdy ocitli v situaci, kdy jste na jídlo mysleli, kudy jste šli. Někdy i výživě přikládáme příliš velkou váhu, jindy se zmítáme ve strohosti a nevhodné jednostrannosti. Přicházejí za mnou klienti, kteří na jídlo nemají čas, dokonce ztratili i chut k jídlu a pocit hladu vůbec. A pak přichází druhá skupinka klientů, kteří naopak na jídlo myslí stále. Myslí na to, co budou snídat a kolik si naloží k obědu, jak si vychutnají konečně večeři a samozřejmě mezi jídly nějaká ta sladkost či dobrota. Spousta sladkých limonád a hovorů mezi přáteli, které se převážně točí kolem potravin, pochutin, laskomin. "Co budeš dnes vařit?" zní během povídání.
 

Jezte, abyste žili


Jídlo je důležité, ale my a náš život je důležitější. Nezapomínejme žít. Jíme totiž proto, abychom žili. Nežijeme proto, abychom jedli. A v tom je velký rozdíl.

Pojďte tedy vzít otěže svého života pevně do rukou, pojdte si vytvořit jednoduchý řád a disciplínu v informacích ohledně potravin, výběru a také si pojďte poslechnout a zamyslet se, proč vás vůbec přespříliš zajímá co a kdy jíme a pijeme. V jednoduchosti je krása. Pakliže budete spokojeni se svým jídelníčkem a průběhem svého života, získáte řád ve stravování a uspořádáte si sami v sobě myšlenky, budete lépe prožívat svůj vlastní život.


Zaujal vás tento článek? Pak se můžete přihlásit na oblíbený celodenní workshop o potravinách, jídle a vaření "Zdravě s chutí", který vede naše nutriční poradkyně Mgr. Karla Večeřová. --> pro více informací klikněte zde.


Chcete si domluvit osobní konzultaci? Klikněte zde --> Mám zájem o nutriční konzultaci.


Autor: Mgr. Karla Večeřová, Nutriční odborník a poradce