NUMID - Jak spolu souvisí výživa a myšlení?

NUMID - Jak spolu souvisí výživa a myšlení?

Nemoc těla je signálem, že duše či mysl jsou v nepohodě. Co se nechce říct, tím se musí onemocnět! Nemoc je často důsledkem špatného smýšlení, emočního stresu a nevyvážené výživy.

Život a správné živiny


Život je výsledkem našeho myšlení a vlivu sociálního, kulturního, historického a teritoriálního prostředí. Lidské tělo funguje díky příjmu vody a základních makro a mikroživin, které přijímáme ve stravě. Je-li ve stravě dostatek zdraví prospěšného jídla a vody, tělo se vyvíjí zdravě a přirozeně.

Strava tak působí na každou buňku lidského těla.Pokud je ve stravě nedostatek základních živin, vitaminů nebo minerálních látek, buňka strádá a při dlouhodobém nedostatku tělu nezbytných látek dojde k projevu nemoci těla člověka. Je proto důležité, vybírat si zdraví prospěšné suroviny, zvolit vhodný pitný režim, zvolit sezonní potraviny dostupné pro dané podnebné pásmo.

Je dobré znát jednoduchý systém - kdy a jaká jídla si vybírat. Existují všeobecná pravidla, která lze použít plošně, ovšem co člověk to unikát a proto také ne vše nám všem bude takzvaně 'sedět'. Každý by se měl naučit pravidlům svého vlastního individuálního jídelníčku.

 

Proč mám zdravotní potíže?


Souběžně se ovšem musíme chtě nechtě zamyslet nad projevy svých nemocí, rozpoznat, proč máme potíže, a pochopit, co nám daný příznak říká či naznačuje. Pokud budeme mít v relativní rovnováze výživu i svůj psychický stav - své emoce, své myšlenky, budeme se moci ze života radovat a žít, to je posláním člověka.

Žít svobodně bez závislosti na jídle a nutričních odchylkách jako jsou například přejídání, bulimie, anorexie, vlčí hlady, chutě na sladké, chutě na slaná jídla. Žít svobodně s emocemi, které nám pomáhají jít dál a díky kterým poznáváme sami sebe.

Zamyslete se nad svým jídelníčkem, nad svými nemocemi a myšlenkami a zjistíte, že jedno ovlivňuje druhé. Špatná strava vám vezme energii a to, že sníte každý den sladkou tyčinku pro vaše tělo nic pozitivního neznamená. Co tím tedy dáváte svému tělu najevo? Že o něj dbáte?

Koncept NUMID znamená vyrovnat výživu a psychický stav a Cloud9institute vám v tom může pomoci.


Chcete si domluvit osobní konzultaci? Klikněte zde --> Mám zájem o nutriční konzultaci.

Autor: Mgr. Karla Večeřová, Nutriční odborník a poradce