Rozhovor s Karlou Večeřovou - nutriční odbornicí

Rozhovor s Karlou Večeřovou - nutriční odbornicí

Obrovská chuť se dělit o vědomosti z oblasti výživy, neutuchající láska nejen k oboru, ale i k lidem a legrace, kterou si ze sebe umí udělat. Tak nějak lze popsat Karlu. Nebo, jak jí všichni říkáme - Káju. Přes 10 let praxe a nikdy nekončící studium, kterým se dnes a denně zdokonaluje, z ní dělá jednoho z nejlepších odborníků na téma výživy u nás. Přinášíme vám první část rozhovoru s tématem "Otázky ze života".

Káju jsem poznala v září 2014, když se se mnou přišla seznámit do mé praxe. Tehdy se chtěla domluvit, zdali by některé své klienty mohla posílat na osobní rozvoj ke mně. Bylo to všechno tak zvláštní...

To, co následovalo, by ale nikdo z nás ještě den předtím vůbec nedokázal odhadnout. Dnes spolupracujeme v Cloud 9 Institute a já mám díky ní každý den dobrý pocit, že jsou mezi námi neustále odborníci, kteří své povolání milují a chtějí jej dál zdokonalovat.

Jak se na svou životní cestu dívá sama Karla? Na to se pojďme spolu podívat. Markéta: Kdy jsi poznala, že součástí Tvého životního poslání je poradit lidem v oblasti výživy a emocí?   
Karla:
Už když jsem byla na druhém stupni základní školy, chodily za mnou kamarádky a já jsem jim pomáhala s jejich trápením. V té době hlavně s láskou a nepochopením od rodičů. Na vysoké škole jsem studovala výživu a zjistila jsem, že to, co nám říkají, není v žádném případě celistvé. A protože je člověk složen nejen z fyzického těla, ale i z ducha a emocí, věděla jsem, že když spojím tyto dvě části, hmotu a nehmotu,dostanu něco, co může uspokojit a pomoci spoustě lidem.


Markéta: Co jsi pro naplnění svého snu musela udělat?
Karla:
Neustále se vzdělávám, poznávám sebe a zodpovídám si otázky, které kladu sama sobě a které se přede mnou otevírají. Studuji, čtu, vzdělávám se v oblasti výživy, psychosomatiky, tradiční čínské medicíny, ajurvédy, křesťanství a náboženství jako takového, bylinkářství, autopatie, kvantové mechaniky trávení a dalších pro mne zajímavých oblastí. Snažím se vytvářet si holistický pohled.


Markéta: Jaká byla cesta za Tvým snem?
Karla: Moc fajn:)

Markéta: Zažila jsi nějaká úskalí?
Karla: Všechny zkušenosti nebyly jen příjemné, byly zde i poučné, o které jsem rozhodně nestála, nicméně jsem je potřebovala. Rozhodně jsem se často chtěla houpat na osice :), ale nikdo nemůže vystoupit ze svého příběhu jen tak. A jelikož mám dvě báječné neposedné zvídavé děti, chci jim dát dobrou radu a příklad mé vlastní osoby.

Markéta: Co bys poradila ostatním, kteří zažívají úskalí? Co mají udělat?
Karla: Je třeba zastavit se a říct si, kdo jsem a co se to tady děje? Je dobré začít u sebe, at už si myslíte, že za vaše potíže může ten či onen, musíte chtít začít se změnou u sebe. A hlavně, pokud chcete, aby nastala změna, musíte chtít udělat něco, co je naprosto odlišné od toho, na co jste doposud byli zvyklí. Chce to odvahu a laskavost, a vy si musíte věřit. Jedině tak bude svět ve kterém žijeme lepší.

Markéta: Co Ti v poslední době udělalo opravdu velkou radost? 
Karla: Má práce a lidé, kteří mě obklopují, mi dělají velkou radost. A také opravdu velkou radost mi dělají moje děti, protože mě střídavě vytáčejí a já se tím hodně učím a pak jsou velmi milé a já si pak připadám jako na obláčku. :)

 

>Pokračování příště...

Chcete se ke Karle přihlásit na konzultaci? Klikněte zde -->>

 

Rozhovor vedla Markéta Tichá - Zakladatelka Cloud 9 Institute, poradkyně v osobním rozoji.

Druhou část rozhovoru na téma "Výživa a koncept NUMID" vám přineseme již brzy. Sledujte naše stránky.