Katalyzátor změn a dobrých věcí

Katalyzátor změn a dobrých věcí

Už v době natáčení filmu Moc myšlenky, na kterém se podílel i Cloud 9 Institute, jsme se setkali s mnoha inspirativními osobnostmi. „Osobnostmi“ je nazýváme záměrně. Na první pohled možná nepatří mezi provařené celebrity...

Jsou to však lidé, kteří i přes svůj ohromující životní příběh neusilují o planou slávu. Právě proto pro nás jsou a budou osobnostmi.

Jedním z aktérů filmu byl také Vojtěch Vašíček, zlatý pětibojař z paralympiády v Barceloně (1992), spoluzakladatel a bývalý předseda brněnské neziskové organizace ParaCENTRUM Fenix. Vojtěchovi se život otočil o 180 stupňů v jeho osmnácti letech, kdy si při nehodě na motocyklu zlomil páteř a poranil míchu. I jeho osud ovlivnil poslání ParaCENTRA Fenix - pomáhat lidem po poranění míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života.
 


Činnost ParaCENTRA Fenix zaujala Markétu Gabzdyl Tichou (pozn. zakladatelka Cloud 9 Institute) natolik, že byla s jeho zaměstnanci v intenzivnějším kontaktu. V červnu roku 2016 se poprvé setkala s vedoucí fyzioterapeutkou centra Kristýnou Náhlíkovou. „Promítali jsme u nás v centru Moc myšlenky a Markéta po filmu zůstala na delší povídání. Jako poděkování, že si na nás udělala čas, jsem jí darovala poukázku na masáž do ParaCENTRA. A když přišla, tak jsem před ní jen tak plácla, že bychom chtěli udělat ples, ale že je to velká věc a máme z toho trochu strach“, popsala Kristýna začátek vzájemné spolupráce. „Hned jsem jí řekla, ať ples určitě udělají a nabídla svou pomoc“, dodala Markéta. Markétin pozitivní přístup se stal katalyzátorem a dal věci do pohybu.
 

 


Z nejistého projektu se nakonec díky úsilí a organizační podpoře Markéty vyklubala úžasná akce. Ples Markétu nadchnul natolik, že přijala nabídku jej moderovat a bez nároku na odměnu provázela společně s moderátorem Ondrou Urbanem hosty celým večerem. Nezůstalo však pouze u moderování. Cloud 9 Institute přispěl částkou 5 000 Kč, když si na Plesu pro Fenix vydražil láhev Negroni z dílny podniku 4Pokoje. Peníze putovaly do ParaCENTRA Fenix na pomoc lidem po poranění míchy. „Nakonec jsme byli z celé akce tak nadšení, že jsme Fenixu poslali ještě další finanční obnos. Celkem jsme tedy ParaCENTRU přispěli 8 000 Kč a k tomu spoustu energie a času. Vím, že to není obrovská suma, ale někde se začít musí“, vysvětlila Markéta.
 

 

Jak bychom to tedy mohli shrnout? Velmi jednoduše a stručně: „Pomáhat má smysl“.
 


Chcete také pomoci ParaCENTRU Fenix? Klikněte -->sem<-- a můžete si vybrat formu daru, která vám bude nejlépe sedět.