Nekonečný potenciál pro mladé basketbalové rozhodčí

Nekonečný potenciál pro mladé basketbalové rozhodčí

V úterý 20. ledna 2015 jsme uvedli seminář pro mladé rozhodčí České basketbalové federace - jihomoravské oblasti. První tohoto druhu pro tuto federaci vůbec.

Seminář s názvem "Nekonečný potenciál" přednášela za Cloud 9 Institute Markéta Tichá, která se specializuje právě na lidský potenciál, hledání vnitřního klidu a pozitivní myšlení. Seminář byl uveden na podnět Ivora Matějka, který je jedním ze sedmi mezinárodních FIBA rozhodčích v České republice a který díky své vlastní cestě osobního rozvoje zaujal režiséra filmu Moc myšlenky a stal se tak jednou z osobností tohoto projektu.

CBF_web_foto_3.jpgIvor si přál zprostředkovat svým svěřencům něco, co by možná oni sami nevyhledali. Něco z osobního rozvoje, co by jim mohlo otevřít bránu k vlastnímu potenciálu, nad čím by se zamysleli a co by případně mohlo být jedním z prvních kroků na cestě k lepší verzi jich samotných.

Celá akce se nesla v přátelském duchu a mladí nadšenci do basketbalu byli velmi otevřenými partnery při interaktivních částech semináře. Agenda zahrnovala jak hledání životního poslání a jedinečnost každého z nás, tak tipy na využití nekonečného potenciálu a jak se vyrovnat s krizovými situacemi například i v kariéře basketbalového rozhodčího.

Basketbalový rozhodčí je, stejně jako rozhodčí v jiných soutěžích, nejméně oblíbeným člověkem na hřišti. V rámci setin sekundy se musí rozhodnout o svém verdiktu, musí do detailu znát pravidla soutěže, musí být jak fyzicky zdatným jedincem, tak dobrým psychologem.

Emoce totiž hrají ve sportu velmi významnou roli a máte-li kolem sebe hráče, trenéry a fanoušky, kteří neumí zvládat své negativní emoce, pak se pro vás akce mění ve velkou psychologickou hru, kde zachování respektu a klidu je tím nejdůležitějším, co v danou chvíli potřebujete.

A co tedy vlastně potřebujeme k tomu, abychom o sobě nepochybovali? Je spousta tipů, které naleznete ve světové i domácí literatuře, ale my vám tady dáme pár našich, které považujeme za důlěžité.

Jak o sobě nepochybovat?


Najděte někoho, kdo vás podrží - někoho, kdo vás pochopí a kdo vám dodá odvahu do dalších kroků.
Uklidněte svou mysl - meditujte, dělejte věci, které vám dělají radost.
Zkuste jiný přístup - zkoušíte to pořád dokola a nefunguje to? Tak to konečně zkuste jinak.
Buďte odvážní - nebojte se změn.
Mějte oči otevřené - nepropásněte novou příležitost.
Nikdy o sobě nepochybujte - všichni máme nekonečný potenciál.

Těší nás, že jsme se mohli stát součástí osobního rozvoje mladých potenciálních rozhodčích v basketbalu. Každý krok v osobním rozvoji má smysl.

tým Cloud 9 Institute


Chcete si domluvit seminář na konkrétní téma pro svou organizaci? Klikněte zde --> Mám zájem o seminář pro naši organizaci.

CBF_web_foto_2-(1).jpgCBF_web_foto_1-(1).jpg