Rok 2015 v Cloudu

Rok 2015 v Cloudu

1. 1. 2016 to bude rok, co se oficiálně narodil náš Institute. Stejně jako malé dítě, i on vyžaduje pozornost a spoustu péče a ještě dlouho bude. Co jsme tedy všechno stihli?

Účast na Festivalu Evolution, práci na filmu Moc myšlenky, spustit vlastní Youtube kanál, objevit se dvakrát v pořadech České televize (Dobré ráno, Sama doma), uspořádat semináře pro veřejnost a věnovat se firemním a individuálním klientům.

   
               


To vše a samozřejmě ještě více jsme stihli v jednom roce. Něco jsme naštěstí ale ještě nestihli a tak se můžeme i v následujících letech dále rozvíjet. Jak to tedy všechno začalo?
 

Podzim 2014

Když jsem v září loňského roku začala přemýšlet nad svým dalším směřováním, věděla jsem, že se chci vydat "celostní" cestou v osobním rozvoji. Fascinace propojeností všech a všeho v našem životě mi začala otevírat nové a nové dveře poznání.
 

Božská Kája

Do cesty mi v té době vstoupila Karla Večeřová - nutriční odbornice, která se následně stala mou kolegyní a která do Cloudu vnáší nejen odbornost na výživu ale také houževnatost, odhodlání a lásku k tématu komplexního přístupu k člověku.

Když jsem jí přednesla vizi o Cloudu a tom, že bych ráda sdružovala odborníky na různé disciplíny, kteří ale smýšlejí podobně ne-li stejně, byla nadšená. Tato vize totiž korespondovala s tou její. A tak se vlastně nezadržitelně rozjel náš stroj. Ze začátku trošku hůře namazaný, ale jako všechny začínající organizace, i my se snažíme v tom, co děláme a jak to děláme zlepšovat.

 

Co se muselo udělat

Sestavit vizi, cíl, pojmenovat produkty. To vše se událo během následujících měsíců. Měla jsem k tomu jako pomocnici kolegyni Evu Pasekovou, která nám pomáhala Cloud takzvaně rozjíždět. Když se mě dnes lidé ptají, jak jsme to dokázali, že máme během svého prvního roku života tak významné a vážené klienty z řad firem, přikládám to štěstí začátečníka, houževnatosti, ale hlavně našim vědomostem a důrazu na kvalitu.
 

Kvalita nad kvantitou

I dál chceme jít touto cestou, kdy našim klientům budeme poskytovat opravdu kvalitní služby, a to i za cenu toho, že si na nás budou muset chvíli počkat. Kvantita není naším cílem. Opravdu dobrých odborníků na témata, o kterých přednášíme, není mnoho a i ti se musí "vypiplat". Nicméně energie, kterou do "vypiplávání" věnujeme, se nám vrací.

Klientům šijeme témata na míru a to prostě potřebuje více času a energie. Nemáme za sebou obrovskou armádu administrativních pracovníků, kteří by nám s tím pomáhali. Nemáme ani jednotný systém seminářů - pouze kostru. Každý odborník je nezastupitelný. Každý je odborníkem na své téma a nikdo druhý z jiné disciplíny jej nezastoupí. Každý z nás je osobností a tuto osobnost vnáší do svých prezentací.

Narozdíl třeba od jiných vzdělávacích agentur, kde zakladatel vytvořil koncept a podle něj vznikají semináře, zde takový koncept stojí na jednotlivých odbornících. Kostru zadat mohu, ale svaly, šlachy a vše na kostře musí přidat daný odborník. V tom je jeho nezastupitelnost.

 

I odborníci se ale musí protřídit

I Cloud si na začátku prošel tím, kdy jsme s nadšením spolupracovali s odborníky, u kterých se ukázalo, že nejsou těmi pravými pro nás a naše klienty. Tím jsme si stanovili své vlastní hranice a požadavky, přes které nejede vlak. A díky tomu se otevřely dveře dalším osobnostem, se kterými nyní spolupracujeme. A kromě pánů Dušana Zhoře a Antonína Červeného jsme tak v týmu přivítali Janu Demjanovou a Janu Toningerovou.
 

Jana a další Jana

Jana Demjanová je, troufám si říct, expertkou na psychologii osobnosti a s tím spojené odívání. Pokud si někdo myslí, že náš oděv není důležitý, pak s Janou pozná, jak moc se plete. Když Janě dovolíte nahlédnout do vaší duše, najednou poznáte, že existuje člověk, který vám dokáže vysvětlit, proč se v životě chováte, jak se chováte, ale hlavně vám ukáže techniky, metody a cestu, jak svůj život prožívat spokojeněji.

Jana Toningerová vstoupila do Cloudu ve chvíli, kdy se dozvěděla, že hledáme investora. Příliš neváhala. Abych vás uvedla do situace - s Janou se známe již ze studií na vysoké škole. Posléze jsme se setkaly na mém semináři a od té doby jsme se staly velmi dobrými přítelkyněmi. Rozumíme si skoro beze slov a proto naše partnerství tak skvěle funguje. A díky tomu, že má dlouholeté zkušenosti z oblasti personálního řízení a strategií, vnáší do Cloudu důležité informace o novodobých trendech v řízení lidských zdrojů. Díky tomu dokážeme velmi dobře odhadnout, co který firemní klient může potřebovat a proč.

 

Jasmínový čaj

Díky vstupu investorky, která mi pomohla v kolotoči operativních úkonů udělat pořádek a čas na strategická rozhodnutí, jsme během září přibrali do týmu Jasmínku. A stejně jako mám moc ráda jasmínový čaj, i Jasmínka se stala nepostradatelnou součástí našeho týmu. Přebrala některé z mých aktivit - hlavně tedy revizi článků, zveřejňování příspěvků na Facebooku, organizaci seminářů pro veřejnost a další. Bez ní, bych já teď možná Vánoce trávila v nějakém sanatoriu pro mentálně a fyzicky vyčerpané jedince. Díky její rychlosti v učení a také soběstačnosti se já mohu soustředit na strategické plánování a řízení Cloudu. A to je opravdu velká úleva!
 

Neustálý vývoj

Náš první rok byl rokem vývoje, přizpůsobování služeb požadavkům klientů. Byl rokem výběru odborníků a také externích spolupracovníků. Byl rokem stresu ale také velkých ambicí a dosažených met. Byl rokem učení se komunikace v novém týmu. Rokem nedorozumění ale i porozumění. Byl vším, co zažíváte s dítětem, když se narodí a začíná růst. A čím více pozitivní energie mu věnujete, tím více se vám jí vrátí zpět. A s tím také vstupujeme do nového roku. Vkládat do našeho poslání pozitivní energii a neustále se zlepšovat.

Doufám, že i vy - naši fanoušci, klienti a spolupracovníci, tento náš vývoj zaznamenáte. Bez vás, kteří chcete pracovat na svém životě a zdraví, by totiž Cloud 9 Institute byl jen prázdnou myšlenkou beze smyslu.

S úsměvem a láskou, Markéta Tichá
 


Autorkou článku je Markéta Tichá - Zakladatelka Cloud 9 Institute a Poradkyně v osobním rozvoji